Lokalita a okolí

Obec Pernink leží v nádherném prostředí Krušných hor, nedaleko lázeňského města Karlovy Vary. V obci se nachází kompletní občanská vybavenost – mateřská i základní škola, pošta, obecní úřad, turistické a informační centrum, zdravotní středisko (praktický a zubní lékař), služebna Policie ČR, knihovna, kino a obchody s potravinami a se smíšeným zbožím.


Obec Pernink leží v nádherném prostředí Krušných hor, nedaleko lázeňského města Karlovy Vary. V obci se nachází kompletní občanská vybavenost – mateřská i základní škola, pošta, obecní úřad, turistické a informační centrum, zdravotní středisko (praktický a zubní lékař), služebna Policie ČR, knihovna, kino a obchody s potravinami a se smíšeným zbožím.

Obcí projíždí autobusová linka z Abertam do Karlových Varů a zpět, autobusové zastávky je přímo naproti penzionu. Navíc v zimní sezóně projíždí obcí i skibusy, svážející lyžaře k jednotlivým ski areálům.

V obci působí rovněž fotbalový klub i komunitní centrum Krušnohorka – aktivity pro děti i dospělé.


http://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/800px-Kostel_Nejsvětější_Trojice_Pernink.jpg
http://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Pernink_5.jpg

Přímo v obci se nachází Ski areál Velflink se 3 lyžařskými vleky a vlek pro nejmenší a Ski areál Nádraží se 2 lyžařskými vleky a baby vlekem, oba ski areály mají k dispozici občerstvení, možnost večerního lyžování a kompletní obslužné služby a lyžařské školy, možnost napojení na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu v délce 40 km. V obci je rovněž asi 2 km dlouhý osvětlený udržovaný běžecký okruh.

Nový Ski areál Plešivec, odkud v obci Pstruží (asi 3 km od penzionu) vede 4sedačková lanovka až na vrchol Plešivce, kde jsou další dvě 4sedačkové lanovky a odkud vede zhruba 10-12 km sjezdových tratí různých obtížností s plným servisem.V blízkém okolí penzionu se nachází množství dalších vyhlášených ski areálů – Potůčky (10 km), Boží Dar (13 km), Klínovec (17 km) a mnohé další.

V letních měsících je v okolí penzionu rovněž opravdu bohaté vyžití v podobě pěší horské turistiky, cykloturistiky především pro horská kola, rozhledny, naučné stezky, historické zajímavosti, jako například železniční viadukt Pernink, židovský hřbitov Hroznětín, zámek Ostrov a přírodní krásy a zajímavosti, nejen v blízkém okolí penzionu, ale i v nedaleké CHKO Slavkovský les. Okolí obce Pernink rovněž nabízí široké sportovní a kulturní vyžití a možnost využít některých z proslulých lázní v Západních Čechách a pořádně se odreagovat.


http://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Unknown-2.jpeg

Tipy na výlethttp://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Unknown-1.jpeg

Karlovy Vary

Nejvyšší koncentrace památek se nachází v lázeňském centru města, podél řeky Teplé. Velká část památek má specifický lázeňský charakter, jako například kolonády, budovy lázní nebo historické hotely. Nad lázeňským centrem se také nacházejí rozhledny a četné vyhlídky doplněné různými pamětihodnosti.


0123456789001234567890

KMhttp://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Abertamy_.jpg

Abertamy

Kandidát zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Jsou vysoko položeným sídlem (840 m) a rekreačním střediskem na hřebenu Krušných hor, 8 km severovýchodně od Nejdku.  V Abertamech objevíte jeden z pěti kostelů v Česku, které jsou zasvěcené čtrnácti svatým pomocníkům.


01234567890

KMhttp://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Unknown.jpeg

Skiarál Plešivec

Areál je nejmladší a nejmodernější v republice, díky tomu je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Nachází se zde 8 sjezdovek různých náročností, délek a různého převýšení. Přeprava po areálu je zajištěna třemi čtyřsedačkovými lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy.


012345678900123456789001234567890

KMhttp://perninkpenzion.cz/wp-content/uploads/2018/09/Unknown-1-1.jpeg

Ostrov

Zámecká zahrada, považovaná za osmý div světa, byla založena na počátku 17. století.  Od konce 18. století se postupně měnila v přírodně krajinářský park, od konce 19. století vypadá téměř jako dnes.  K výletu na kole láká cyklistická stezka po bývalé železniční trati Ostrov–Jáchymov


0123456789001234567890

KM